prev

Kontracepcijas
implants

next

Hormonāla metode

1 vai 2 mazi, hormonus izdaloši silikona stienīši, kurus ārsts ievieto zem augšdelma ādas.

TIPISKAS LIETOŠANAS
EFEKTIVITĀTE

99% Info

Kontracepcijas
implants

Lieto tās pareizi!

99%

Tipiskas lietošanas efektivitāte

Kad pastāv nepareizas vai nekonsekventas lietošanas risks vai vienkārši cilvēka kļūda.

99%

Pareizas lietošanas efektivitāte

Ja lietota 100% pareizi, lietojot precīzi pēc instrukcijas.

Aptuveni %s no katrām 100 sievietēm gada laikā piedzīvos nevēlamu grūtniecību

Aptuveni %s no katrām 100 sievietēm gada laikā piedzīvos nevēlamu grūtniecību

Tavai zināšanai, bez kontracepcijas 85 no 100 jaunām sievietēm šogad paliks stāvoklī.
Atceries, ja Tu vēlies izsargāties, ir vērts to darīt pareizi.


Source: Trussell J. Contraceptive Efficacy. Efficacy at typical and correct use figures. In: Hatcher RA, Trussell J, Nelson AL, Cates W, Kowal D, Policar M. Contraceptive Technology: Twentieth Revised Edition. New York NY: Ardent Media, 2011.

REŽĪMS

<3-5 GADI Info

Kontracepcijas
implants

Dari to pareizi.

Kontracepcijas implantu var ievietot tikai apmācīts ārsts vienreiz 3 līdz 5 gados atkarībā no veida.

Ieguvumi

 • Augsta efektivitāte
 • Ilgdarbīga
  atgriezeniska
 • Viegli noslēpt

  MAZI HORMONU STIENĪŠI?

  Kontracepcijas implants sākumā var izklausīties mazliet kosmiski, bet patiesībā tas ir augstas efektivitātes, viegli noslēpjams kontracepcijas līdzeklis. Apmēram tāda paša izmēra kā sērkociņš, implants tiek ievietots tieši zem augšdelma ādas, kur tas no rezervuāra nepārtraukti izdala hormonu progestīnu nelielās devās Tavā asinsritē. Hormons neļauj olnīcām izlaist olšūnas, kā arī sabiezina dzemdes kakla gļotas, apgrūtinot spermas kustīgumu dzemdē un olšūnas apaugļošanu.

  Kontracepcijas implants – Hormonāla metode
  • Kā lietot Kontracepcijas implantu
  • Kontracepcijas implants Kā lietot

  KĀ LIETOT

  Ja pēc konsultācijas ar ārstu Tu esi izlēmusi, ka kontracepcijas implants ir Tev piemērotā metode, Tavs ārsts pārliecināsies, ka Tu neesi stāvoklī un ka implantu var ievietot. Ar lokālās anestēzijas palīdzību apmācīts ārsts atsāpinās nelielu augšdelma iekšpuses zonu un ievietos implantu tieši zem ādas virsmas ar speciālu adatu. Kad ievietošana ir pabeigta, nekas daudz vairs nav jādara vai jāatceras. Pavisam nopietni – implants izdala nelielu hormonu daudzumu Tavās asinīs līdz 3 vai 5 gadiem, atkarībā no veida. Tas ir piemērots sievietēm, kuras vēlas augstas efektivitātes ilgdarbīgu atgriezenisku kontracepciju un vēlas izvairīties no ikdienas, iknedēļas vai ikmēneša režīma. To jebkurā laikā var izņemt ar nelielu ķirurģisku iejaukšanos, ko veic ārsts. Kad implants ir izņemts, kontracepcijas efekts strauji izzūd un Tu vari palikt stāvoklī tikpat ātri kā sievietes, kuras nav lietojušas nekādus kontracepcijas līdzekļus.

  PLUSI UN MĪNUSI

  • Ar 99.95%, tā ir visefektīvākā pieejamā kontracepcijas metode
  • Piemērots sievietēm, kuras vēlas ilgdarbīgu atgriezenisku kontracepciju, kas darbojas līdz 3 vai 5 gadiem un vēlas izvairīties no ikdienas, iknedēļas vai ikmēneša režīma
  • Tas nepārtrauc seksu
  • Var piedāvāt alternatīvu tām, kuras ietekmē hormons estrogēns
  • To var lietot, barojot ar krūti sešas nedēļas pēc dzemdībām
  • Dažām sievietēm tas var atvieglot smagas un sāpīgas mēnešreizes
  • Ievietošanai un izņemšanai nepieciešams apmācīts ārsts
  • Sākotnēji var izraisīt asiņošanas izmaiņas
  • Var izraisīt pieņemšanos svarā, sāpes krūtīs un vēdera lejasdaļā
  • Neaizsargā pret HIV infekciju (AIDS) un citām seksuāli transmisīvām infekcijām (STI)

  BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI

  Kāpēc kontracepcijas implants jāmaina pēc trīs vai pieciem gadiem?

  Implants satur rezervuāru ar progestīnu, kurš tiek izdalīts nelielās devas trīs vai piecus gadus atkarībā no veida, lai novērstu grūtniecību. Pēc šī laika perioda tas ir jāmaina, jo hormoni rezervuārā beidzas.

  Vai kontraceptīvo implantu var sataustīt vai redzēt no ārpuses?

  Implants ir apmēram neliela sērkociņa izmērā un tas tiek ievietots augšdelma iekšpusē zem ādas. To var viegli sataustīt, bet tas nav viegli saskatāms, izņemot, ja kāds speciāli to meklē. Ievietošanas vietā būs neliela zīme, bet tā nebūs izteikti redzama, ja ievietošanu veicis apmācīts ārsts.

  Vai hormoni ietekmēs manas mēnešreizes?

  Daudzām sievietēm tiek atvieglotas smagas, sāpīgas mēnešreizes. Dažreiz no sākuma var būt neregulāra asiņošana, bet tai vajadzētu izzust dažu pirmo mēnešu laikā.

  Kad labāk ievietot implantu?

  Pēc tam, kad Tu esi saņēmusi konsultāciju no ārsta un esi droša, ka neesi stāvoklī, implantu ievieto 7 dienu laikā pēc menstruālās asiņošanas sākuma vai arī uzreiz vai 7 dienu laikā pēc aborta. Ja kontracepcijas implants tiek ievietots citā laikā, Tev jāizmanto papildus kontracepcijas metode, kas nesatur hormonus (barjermetode) turpmākās 7 dienas. Ja Tev ir jautājumi, lūdzu vērsies pie sava ārsta.

  Vai ievietošanas procedūra ir sāpīga?

  Tiek izmantota lokālā anestēzija, tāpēc procedūrai vajadzētu būt samērā nesāpīgai un tā aizņem tikai dažas minūtes. Pēc tam ievietošanas vieta var būt sāpīga vai ar zilumu.

  Vai es varu lietot implantu, ja baroju ar krūti?

  Pētījumi nav uzrādījuši vērā ņemamus kaitīgus efektus bērnu augšanai vai veselībai, ja viņu mātes sākušas lietot kontraceptīvo implantu sešas nedēļas pēc dzemdībām. Implantu lietošanai agrāk nekā sešas nedēļas pēc dzemdībām nav datu.

  Cik ātri pēc izņemšanas es varu palikt stāvoklī?

  Kad implants ir izņemts, kontracepcijas efekts strauji izzūd un Tu vari palikt stāvoklī tikpat ātri kā sievietes, kuras nav lietojušas nekādu kontracepciju.

  MEITEŅU SARUNAS