prev

Diafragma

next

Barjermetode

Diafragma ir mazs kupolveida vāciņš, kuru ievieto pāri ieejai dzemdes kaklā, lai neļautu spermai iekļūt dzemdē.

TIPISKAS LIETOŠANAS
EFEKTIVITĀTE

88% Info

Diafragma

Lieto tās pareizi!

88%

Tipiskas lietošanas efektivitāte

Kad pastāv nepareizas vai nekonsekventas lietošanas risks vai vienkārši cilvēka kļūda.

94%

Pareizas lietošanas efektivitāte

Ja lietota 100% pareizi, lietojot precīzi pēc instrukcijas.

Aptuveni %s no katrām 100 sievietēm gada laikā piedzīvos nevēlamu grūtniecību

Aptuveni %s no katrām 100 sievietēm gada laikā piedzīvos nevēlamu grūtniecību

Tavai zināšanai, bez kontracepcijas 85 no 100 jaunām sievietēm šogad paliks stāvoklī.
Atceries, ja Tu vēlies izsargāties, ir vērts to darīt pareizi.


Source: Trussell J. Contraceptive Efficacy. Efficacy at typical and correct use figures. In: Hatcher RA, Trussell J, Nelson AL, Cates W, Kowal D, Policar M. Contraceptive Technology: Twentieth Revised Edition. New York NY: Ardent Media, 2011.

REŽĪMS

24H max. Info

Diafragma

Dari to pareizi.

Diafragmu kopā ar spermicīdu jāievieto ikreiz, kad Tev ir sekss. Tai jāpaliek ievietotai 6 stundas pēc seksa, bet ne ilgāk kā 24 stundas.

Ieguvumi

 • Zemas izmaksas
 • Nesatur hormonus
 • Plaši pieejama

  NENOŅEM
  SAVU CEPURI

  Diafragma ir vienkāršs instruments, tā izskatās kā maza cepurīte un tā bloķē ceļu, neļaujot spermai nonākt Tavas dzemdes tuvumā. Kupolveidīgajam diskam ir elastīga maliņa un tas ir izgatavots no lateksa gumijas vai silikona. To ievieto makstī, lai veidotu barjeru starp spermu un ieeju sievietes dzemdē. Sākumā Tavam ārstam ir jāveic piemērīšana, lai atrastu pareizā izmēra diafragmu.

  Savu efektivitātes koeficientu diafragma nenodrošina viena pati, ir ļoti ieteicams to lietot kombinācijā ar spermicīdu, lai šī metode būtu patiešām iedarbīga.

  Diafragma - Barjermetode
  • Kā lietot diafragmu
  • Diafragma Kā lietot

  KĀ LIETOT

  Diafragma jāievieto makstī pirms seksa. Diafragmas ievietošana izklausās neveikli, bet tā tas nepavisam nav. Sākumā nomazgā rokas. Piepildi diafragmu ar spermicīdu un drošības pēc apsmērē arī maliņas. Tālāk rīkojies tāpat, kā ievietojot tamponu – saspied diafragmu un ieslidini makstī, tad stum līdz galam, kamēr tā nosedz dzemdes kaklu.

  Labā ziņa ir tā, ka Tu vari visu laikus izplānot, vai arī darīt pēdējā brīdī – tas atkarīgs no Tevis, vai ievietot vairākas stundas agrāk, vai tieši pirms seksa. Diafragmu var atstāt ievietotu līdz 24 stundām. Ja Tu nodarbojies ar seksu vairāk kā vienu reizi, jālieto papildus spremicīds katra dzimumakta laikā. Vienīgie noteikumi: tā jāatstāj ievietota vismaz 6 stundas pēc seksa un to nedrīkst atstāt ilgāk kā 24 stundas kopā. Laiku pa laikam jāpārbauda, vai diafragma nav sabojājusies un jānomaina, ja nepieciešams. Diafragma jāpārbauda arī tad, ja ir bijušas dzemdības vai ja Tu zaudē vairāk nekā 8 kilogramus, jo tad var būt nepieciešams cits izmērs.

  PLUSI UN MĪNUSI

  • To var lietot, kad ievajagas
  • To ir viegli nēsāt līdzi
  • To neietekmē citu medikamentu lietošana
  • To var lietot, barojot ar krūti
  • Nesatur hormonus
  • Lietošanā vajag iepraktizēties
  • Vajag sekot līdzi, cik stundas tā ir ievietota
  • Ne vienmēr piemērota sievietēm, kuras ir dzemdējušas
  • Pilnai iedarbībai nepieciešami spermicīdi
  • Var traucēt spontanitātei
  • No sākuma ārstam tā jāpiemēra
  • Var izraisīt kairinājumu, alerģiskas reakcijas un urīnceļu infekciju
  • Ja to noturi ievietotu ilgāk kā 24 stundas, pastāv toksiskā šoka sindroma risks. Toksiskais šoks ir reta, bet nopietna infekcija
  • Neaizsargā pret HIV infekciju (AIDS) un citām seksuāli transmisīvām infekcijām (STI)

  BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI

  Kas notiek, ja es nejauši noriju spermicīdu?

  Lielākajai daļai spermicīdu ir nepatīkama garša, bet parasti tie nav kaitīgi un nepadarīs Tevi slimu, tomēr ir ieteicams izvairīties no spermicīda norīšanas lielos daudzumos. Ja Tevi satrauc sajūta, ka esi slima pēc spermicīda norīšanas, Tev jāvēršas pie ārsta.

  Kā spermicīds darbojas?

  Spermicīdi satur vielas, kuras nogalina spermu. Daži produkti veido arī biezas putas vai gļotas, kuras bloķē dzemdes kaklu un darbojas kā barjera pret spermu. Tie var būt putu, putojošu tablešu, svecīšu, krēmu, želejas vai sūkļu formā. Spermicīdi nav pietiekoši efektīvi, ja tos lieto vienus pašus, tāpēc tos jālieto kopā ar kādu barjermetodi, piemēram, diafragmu vai dzemdes kakla uzmavu.

  Vai diafragma var pazust vai iesprūst manā ķermenī?

  Nav nekāda iemesla, kāpēc diafragma varētu pazust vai iesprūst Tavā ķermenī. Diafragmu pielaikos ārsts, lai nodrošinātos, ka tā der un Tu to vari efektīvi lietot. Ja Tev tiek piemērīta diafragma, Tev vajadzētu izmēģināt arī ievietošanu un izņemšanu ārsta uzraudzībā. Diafragmu reizi sešos mēnešos vajadzētu pārbaudīt ārstam, lai pārliecinātos, vai tā vēl arvien der.

  Kā diafragma tiek ievietota?

  Lai piemērītu diafragmu, nepieciešams, lai ārsts vai apmācīts speciālists veic iegurņa izmeklēšanu. Diafragmu ražotāji piedāvā piemērīšanas gredzenus dažādos izmēros un ar dažāda veida maliņu. Izmēri variē no 50 līdz 105 mm. Visbiežāk sastopamie maliņu veidi ir vai nu ar stieplīti, vai ar atsperi. Lielākajai daļai sieviešu vislabāk der diafragmas ar diametru 60 -85 mm. No sākuma piemērīšanas gredzena izmēru izvēlas pēc maksts garuma. Tālāk tiek ievietoti mazāki un lielāki izmēri, kamēr tiek atrast īstais izmērs. Ir svarīgi katrai sievietei piemērīt gredzenu ar tādu maliņas veidu, kādu viņa pēc tam lietos, jo maliņas veids var ietekmēt izmēru un atvieglot ievietošanu. Tai vajadzētu stingri turēties maksts augšējā daļā. Lietotājai vajadzētu izmēģināt ievietošanu speciālista klātbūtnē, kurš var pārbaudīt, vai gredzens ir pareizi novietojies makstī. Piemērīšanu vislabāk veikt, kad nav iztukšots urīnpūslis, lai lietotāja var pārliecināties, vai ir viegli urinēt, kad ievietots izvēlētā izmēra piemērīšanas gredzens. Pēc pilna termiņa grūtniecības, iegurņa operācijas, aborta vai būtiskām svara izmaiņām var būt nepieciešams mainīt diafragmas izmēru.

  Kas notiek, ja es vēlos nodarboties ar seksu spontāni?

  Diafragmu var ievietot tieši pirms vai līdz 6 stundām pirms dzimumakta. Daži cilvēki uzskata, ka tas var traucēt spontanitātei.

  Vai diafragmu var lietot menstruāciju laikā?

  Diafragmu ir iespējams lietot menstruācijas laikā.

  Vai man izņemt diafragmu uzreiz pēc seksa?

  Diafragmu jāizņem ne ātrāk kā 6 stundas pēc dzimumakta, un to var atstāt ievietotu līdz 24 stundām pēc dzimumakta. Ja notiek citi dzimumakti, katru reizi jālieto papildus spermicīds. Ja nepieciešams papildus spermicīds, tas jāievada makstī un diafragma jāatstāj ievietota.

  Kāpēc diafragmu nevajag nēsāt ilgāk kā 24 stundas bez pārtraukuma?

  Ja diafragma tiek nēsāta ilgāk nekā 24 stundas bez pārtraukuma, tas var veicināt baktēriju vairošanos makstī. Šīs baktērijas var izraisīt toksiskā šoka sindromu. Toksiskais šoks ir reta, bet nopietna infekcija.