prev

Vīriešu prezervatīvs

next

Barjermetode

Prezervatīvs ir plānas plēves apvalks, kas izgatavots no lateksa vai poliuretāna un ko uzvelk uzbudinātam dzimumloceklim pirms seksa.

TIPISKAS LIETOŠANAS
EFEKTIVITĀTE

82% Info

Vīriešu prezervatīvs

Lieto tās pareizi!

82%

Tipiskas lietošanas efektivitāte

Kad pastāv nepareizas vai nekonsekventas lietošanas risks vai vienkārši cilvēka kļūda.

98%

Pareizas lietošanas efektivitāte

Ja lietota 100% pareizi, lietojot precīzi pēc instrukcijas.

Aptuveni %s no katrām 100 sievietēm gada laikā piedzīvos nevēlamu grūtniecību

Aptuveni %s no katrām 100 sievietēm gada laikā piedzīvos nevēlamu grūtniecību

Tavai zināšanai, bez kontracepcijas 85 no 100 jaunām sievietēm šogad paliks stāvoklī.
Atceries, ja Tu vēlies izsargāties, ir vērts to darīt pareizi.


Source: Trussell J. Contraceptive Efficacy. Efficacy at typical and correct use figures. In: Hatcher RA, Trussell J, Nelson AL, Cates W, Kowal D, Policar M. Contraceptive Technology: Twentieth Revised Edition. New York NY: Ardent Media, 2011.

REŽĪMS

KATRU REIZI Info

Vīriešu prezervatīvs

Dari to pareizi.

Katru reizi, kad Tev ir sekss, jālieto jauns vīriešu prezervatīvs.

Ieguvumi

 • STI aizsardzība
 • Zemas izmaksas
 • Viegli lietot

  MISTERS POPULĀRAIS

  Prezervatīvs ir viens no vispopulārākajiem kontracepcijas veidiem, tas ir vienkāršs un lēts veids, kā izsargāties no neplānotas grūtniecības un no STI. Tasie darbojas, savācot spermu, kad tā tiek izšļākta, un neļaujot tai vispār iekļūt makstī. Galiņā ir brīva vieta, kurā tiek savākta sperma, tādējādi neļaujot tai iekļūt makstī ejakulācijas laikā. Kopā ar sieviešu prezervatīvu tieTāpat kā sieviešu prezervatīvs, tas ir vienīgais kontracepcijas veids, kas pasargā no STI un no grūtniecības. Vissvarīgākais ir lietot jaunu prezervatīvu katru reizi, kad Tev ir sekss.

  Ir sastopami visu formu un izmēru prezervatīvi, un jutīgākajiem paredzēti arī dažādi materiāli, tāpēc pat tad, ja ir alerģijas vai jutīga āda, var atrast piemērotu prezervatīvu.

  Vīriešu prezervatīvs - Barjermetode
  • Vīriešu prezervatīvs Populārs kontracepcijas veids
  • Kā lietot vīriešu prezervatīvu

  KĀ LIETOT

  Prezervatīva lietošana ir vienkārša - tikai jānorullē prezervatīvs uz uzbudināta dzimumlocekļa tieši pirms seksa un gatavs. Kad viss beidzies un prezervatīvs savu darbu ir padarījis, novelc to, pirms dzimumloceklis paliek mīksts. Uzreiz pēc ejakulācijas tas jāpietur pie locekļa pamatnes, lai nodrošinātos, ka tas nenoslīd un lai neļautu spermai izlīt, kad loceklis tiek izvilkts. Izmanto to tikai vienreiz un tad izmet.

  Svarīgi pārbaudīt, kāda veida lubrikants ir piemērots katra prezervatīvu veida materiālam, jo daži lubrikanti var materiālam nodarīt bojājumus. Piemēram, eļļas bāzes lubrikanti un latekss nedraudzējas un to lietošana kopā var novest pie tā, ka prezervatīvs saplīst vai noslīd.

  PLUSI UN MĪNUSI

  • To var lietot, kad ievajagas
  • To ir viegli nēsāt līdzi
  • To neietekmē citu medikamentu lietošana
  • To var lietot, barojot ar krūti
  • Nesatur hormonus
  • To ir viegli lietot
  • Tā ir vislabākā aizsardzība pret HIV/AIDS un citām seksuāli transmisīvām infekcijām (STI)
  • Tas pārtrauc seksu.
  • Tas var saplīst vai noslīdēt seksa laikā, ja netiek lietots pareizi
  • Dažiem cilvēkiem ir alerģija pret lateksa prezervatīviem
  • Var izraisīt kairinājumu vai alerģiskas reakcijas (ja Tev ir alerģija pret lateksu, vari izmēģināt prezervatīvus, kas izgatavoti no poliuretāna)

  BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI

  Vai prezervatīvi ir efektīvi pret HIV un citām seksuāli transmisīvām infekcijām (STI)?

  Jā. Ir pierādīts, ka prezervatīvi aizsargā no seksuāli transmisīvām infekcijām (STI). Patiesībā prezervatīvi ir vienīgā kontracepcijas metode, kura nodrošina arī aizsardzību no STI. Prezervatīvi sniedz dažāda līmeņa riska samazinājumu dažādiem STI veidiem, jo infekcijas tiek izplatītas dažādi – dažas tiek nodotas saskarsmē ar ķermeņa šķidrumiem, bet citas, saskaroties ādai ar ādu.
  Vispārīgi ņemot, pētījumi rāda, ka prezervatīvi ir visefektīvākais veids, kā izsargāties no tām STI, kuras tiek nodotas ar ķermeņa šķidrumiem, piemēram, hlamīdijas, gonoreja un HIV. Prezervatīvi var arī samazināt risku saķert slimības, kuras izplatās no ādas uz ādu, piemēram, herpes un cilvēka papilomas vīrusu (CPV). Tomēr šajā gadījumā prezervatīvs var pasargāt tikai tad, ja pušumi ir vietās, kas tiek nosegtas ar prezervatīvu.

  Kā prezervatīvi tiek testēti?

  Pastāv dažāda veida pārbaudes, kuras veic gan kontrolējošās institūcijas, gan prezervatīvu ražotāji. Piemēram, elektroniska testēšana, ūdens necaurlaidīguma pārbaude, gaisa piepūšanas pārbaude un izturīguma pārbaude.

  Kā es varu pārliecināties, vai prezervatīvs ir drošs lietošanai?

  Pārliecinies, ka nav iztecējis derīguma termiņš, ka tiem ir standarta marķējums (FDA, ISO, CE vai British Standard Kite Mark) un ka tie ir bijuši pareizi uzglabāti.

  Vai sieviešu prezervatīvus ir grūtāk lietot nekā vīriešu prezervatīvus?

  Tāpat kā lielākajai daļai barjermetožu, arī šai metodei nepieciešams piešauties tās lietošanā. Ja Tev ir skaidrs, kā tā jālieto, visam vajadzētu izdoties.

  Cik bieži gadās, ka prezervatīvs neaizsargā?

  Salīdzinot ar modernām hormonālām metodēm, prezervatīvi ir mazāk uzticami un efektīvi, aizsargājot no grūtniecības, bet tā ir vienīgā metode, kas aizsargā pret STI, tai skaitā HIV/AIDS.

  Cik lielu aizsardzību pret grūtniecību prezervatīvi nodrošina? Ja prezervatīvs saplīst, cik liels ir risks palikt stāvoklī?

  Ja tos lieto pēc norādēm (tas ir, prezervatīvs nesaplīst), tie ļoti efektīvi aizsargā gan no grūtniecības, gan no seksuāli transmisīvām infekcijām (STI). Ja prezervatīvs saplīst un netiek lietota neviena cita veida kontracepcija, piemēram, tabletes, tad pastāv risks, ka sieviete var palikt stāvoklī, tāpēc, iespējams, nepieciešams lietot avārijas kontracepciju. Tāpat pastāv risks saķert STI.

  Vai ir iespējams dabūt dažādu izmēru prezervatīvus?

  Prezervatīvi tiek ražoti dažādos garumos un platumos un dažādi ražotāji izgatavo dažādus izmērus. Prezervatīviem nav standarta garuma, lai gan tie, kas ir izgatavoti no dabiskas gumijas, vienmēr papildus pastiepsies, ja nepieciešams, lai derētu uz vīrieša erektēta locekļa. Tāpat var atšķirties prezervatīvu platums. Dažiem prezervatīviem ir mazāks platums, lai tie derētu “ciešāk”, kamēr citi ir platāki.

  Vai es varu izmantot prezervatīvu ūdenī?

  Ja Tu taisies lietot prezervatīvu ūdenī, tad ir svarīgi to uzvilkt pirms došanās ūdenī. Vēl jāņem vērā, ka, ja ūdens satur ķīmiskas vielas, piemēram, hloru, vai piedevas, piemēram, ziepes, vannas eļļu vai burbuļus, tās var iedarboties uz lateksu.

  Vai lietot divus prezervatīvus ir labāk nekā vienu, lai izvairītos no grūtniecības?

  Lietot divus prezervatīvus vienlaicīgi, vai nu divus vīriešu prezervatīvus, vai arī vīriešu un sieviešu prezervatīvus kopā, nav laba doma, jo berzes dēļ viens vai abi prezervatīvi var saplīst. Ja Tu vēlies papildus aizsardzību pret grūtniecību seksa laikā un Tu bažījies, ka prezervatīvs varētu saplīst, labāk lietot citu kontracepcijas veidu. Piemēram, lietot kontracepcijas tabletes, plāksteri, vaginālo riņķi vai IUS kopā ar prezervatīvu nozīmē dubultu aizsardzību pret grūtniecību un arī aizsardzību pret STI.

  Kāds ir labākais veids, kā tikt pie prezervatīviem?

  Tas atkarīgs no valsts, kurā atrodies, bet lielākajā daļā valstu Tu vari nopirkt prezervatīvus aptiekās un lielveikalos. Tu vari tos dabūt arī ģimenes plānošanas klīnikās un no dažiem ārstiem.

  Vai vīriešu vai sieviešu prezervatīva lietošana padara seksu mazāk patīkamu?

  Daži uzskata, ka prezervatīvi traucē spontanitātei un sajūtām, bet to lietošana var būt jautra, kad Tu iemanīsies tos uzvilkt.