IR JAUTĀJUMI? SAŅEM ATBILDES.

Droši vien šobrīd Tev galvā ir daudz jautājumu. Par laimi, mums šeit ir vesela kaudze atbilžu.

JAUTĀJUMU TOP 6

Vai man tabletes jālieto katru dienu?

Tas atkarīgs no tablešu veida. Lielākā daļa tablešu darbojas 28 dienu ciklā, ieskaitot periodu bez tabletēm vai ar bezhormonu tabletēm, kas nozīmē vienu plāksnīti katram ciklam. Dažiem veidiem katru dienu jāiedzer hormonālā tablete. Citiem veidiem hormonālā tablete jāiedzer 21 vai 24, vai 26 cikla dienas, un tad ir pārtraukums bez hormoniem septiņas, četras vai tikai divas dienas, kuru laikā vai nu nav jādzer tabletes, vai arī jādzer tablete bez hormoniem. Šī pārtraukuma laikā Tu vēl arvien esi aizsargāta un Tev būs mēnešreizēm līdzīga asiņošana.

Cik bieži gadās, ka prezervatīvs neaizsargā?

Salīdzinot ar modernām hormonālām metodēm, prezervatīvi ir mazāk uzticami un efektīvi, aizsargājot no grūtniecības, bet tā ir vienīgā metode, kas aizsargā pret STI, tai skaitā HIV/AIDS.

Cik ilgu laiku pēc neaizsargāta seksa var lietot avārijas kontracepcijas tabletes?

Avārijas tabletes jāiedzer 72 stundu laikā (trīs dienās) pēc neaizsargāta seksa. Jo ātrāk tās iedzer, jo efektīvākas tās ir. Visefektīvākās tās ir, ja iedzer pirmo 12 stundu laikā pēc neaizsargāta seksa.

Vai no tabletēm es pieņemšos svarā?

Lai gan dažas sievietes, kuras lieto tabletes, ir ziņojušas par svara pieaugumu, ir ļoti apšaubāms, ka tas ir saistāms ar tabletēm.

Lietojot dažus tablešu veidus, Tu vari pieņemties svarā, kas ir saistīts ar ūdens aizturi, liekot Tev justies lielākai. Bet mūsdienu modernās kontracepcijas tabletes daļēji var palīdzēt izvairīties no šādas ūdens aiztures.

Tu vari atklāt, ka Tava apetīte palielinās pirmajos trīs tablešu lietošanas mēnešos, un, protams, ja Tu ēd vairāk, Tu vari pieņemties svarā!

Cik efektīvs ir pārtrauktais dzimumakts?

Izvilkšana ir mazāk efektīva nekā lielākā daļa citu kontracepcijas metožu. Tā kā to parasti dara, tā ir 78% efektīva, tas nozīmē, ka 22 no katrām 100 sievietēm, kuru partneri izmanto pārtraukto dzimumaktu, paliks stāvoklī gada laikā.

KO MAN DARĪT, JA…

ES AIZMIRSU
TABLETI

MUMS BIJA
NEAIZSARGĀTS
SEKSS

SAPLĪSA
PREZERVATĪVS

UZZINI, KĀ PAR TO RUNĀT AR:

Savu ārstu

Savu ārstu

Tavs ārsts pārzina šo tēmu labāk nekā jebkurš cits, tāpēc tieši no ārsta Tu vari saņemt pareizās atbildes

Saviem vecākiem

Saviem vecākiem

Viņi Tevi pazīst labāk nekā jebkurš cits, un viņi arī to ir piedzīvojuši

Savu partneri

Savu partneri

Jūs esat kopā un ne tikai gultā, esi godīga

ATRODI
ATBALSTU

KURA
KONTRACEPCIJAS
METODE IR MAN
VISPIEMĒROTĀKĀ?