KO DARĪT, JA MUMS BIJA NEAIZSARGĀTS SEKSS?

Ja Tev ir bijis neaizsargāts sekss, netīšām vai kā citādi, un Tu sāc satraukties, Tu esi īstajā vietā, turpini lasīt.

NEKRĪTI PANIKĀ!

Nodarboties ar neaizsargātu seksu nav tas gudrākais, ko var izdarīt, bet tas nav arī pasaules gals, tāpēc seko zemāk esošajiem padomiem un visam vajadzētu būt kārtībā. Tomēr to nevajadzētu pārvērst par ieradumu, kādu dienu sekas var būt nopietnākas, nekā Tu iedomājies.

neaizsargāta seksa padoms
neaizsargāta seksa padoms grūtniecības tests

MUMS BIJA NEAIZSARGĀTS SEKSS UN…
ES DOMĀJU, KA ESMU STĀVOKLĪ

Atklāšana, ka esi stāvoklī, var būt Tava mūža laimīgākā vai biedējošākā diena. Jebkurā gadījumā, Tavs labākais rīcības plāns ir noskaidrot pēc iespējas ātrāk, vai esi stāvoklī.

KO DARĪT UN KO NEDARĪT

  • Aprunājies ar savu ārstu pēc iespējas ātrāk.
  • Ja dzimumakts notika pirms mazāk nekā 72 stundām, kā drošības līdzekli pret palikšanu stāvoklī var iedzert avārijas kontracepciju, nākamā rīta tableti. Tomēr ņem vērā, ka, jo ātrāk Tu iedzer avārijas kontracepcijas tableti, jo augstāka ir tās efektivitāte.
  • Tu vari nopirkt arī mājas grūtniecības testu, bet Tev vienalga vienmēr vajadzētu aprunāties arī ar savu ārstu.
  • Nenogaidi un neslēp galvu smiltīs, sakot “ar mani tas nenotiks” un “viss būs kārtībā”, varbūt nebūs, un vēlāk Tu atradīsies daudz sarežģītākā situācijā nekā tad, ja rīkotos ātri un izlēmīgi.

UZMANĪBU!

Rīkojies ātri. Avārijas kontracepciju var lietot līdz 72 stundām pēc neaizsargāta seksa, bet ir pierādīts, ka tā ir visefektīvākā, ja to lieto pirmo 12 stundu laikā. Aprunājies ar savu ārstu, viņš ir vienmēr gatavs palīdzēt. Tev nevajag uztvert avārijas kontracepciju kā regulāru kontracepcijas veidu vai arī to lietot kā tādu. Aizsargā sevi no nejaušas grūtniecības, ievācot informāciju par kontracepcijas metodēm un aprunājoties ar savu ārstu.

MUMS BIJA NEAIZSARGĀTS SEKSS UN…
ES DOMĀJU, KA MAN IR STI

Tātad Tev ir bijis neaizsargāts sekss un Tu baidies, ka varētu būt inficēta. Ne visām STI ir redzami simptomi, tāpēc pat tad, ja Tev šķiet, ka viss ir kārtībā, pēc neaizsargāta seksa pārbaudies!

STI un laboratorija

UZMANĪBU!

STI tā vienkārši nepazūd pašas par sevi, tāpēc pat tad, ja neesi pārliecināta, vai esi inficēta, pēc neaizsargāta seksa pārbaudies. Uzzini vairāk par STI.

ATRODI
ATBALSTU

KURA
KONTRACEPCIJAS
METODE IR MAN
VISPIEMĒROTĀKĀ?