PARUNĀSIM PAR TO

partneris, vecāki, ārsts

Parunāsim par kontracepciju, mēs zinām, ka to dažreiz ir vieglāk pateikt, nekā izdarīt. Ar padomiem šajā lapā Tu varēsi uzzināt vairāk un būt gatava uzdot īstos jautājumus īstajiem cilvēkiem, lai iegūtu īstās atbildes.

  SVARĪGI PUNKTI:

  Ir dažas lietas, kuru atcerēšanās Tev krietni palīdzēs, kad izlemsi parunāt ar kādu par kontracepciju vai, īstenībā, par jebkuru dzīvē svarīgu jautājumu.

  1. Esi droša.

  Nekautrējies, sekss ir nomāla dzīves daļa un runāšana par kontracepciju rāda, ka Tu esi gatava spert atbildīgus soļus, lai sevi aizsargātu. Runa nav tikai par kontracepciju, runa ir par atbildības uzņemšanos pār savu dzīvi nobriedušā veidā, tāpēc esi lepna par sevi.

  2. Esi informēta.

  Izbrīvē laiku izpētīt informāciju; lai gan Tev nekad nebūs pilnīgi visas atbildes, ja Tu pārzināsi tēmu, par kuru runā, Tu jutīsi pašpārliecinātību un saņemsi cieņu no tā, ar kuru sarunājies. Tas norāda uz briedumu un kas gan ir seksīgāks par to.

  3. Esi godīga.

  Šī nav darba intervija un Tu necenties sevi pārdot, Tu gribi dabūt sev vislabāko, un tam nepieciešams godīgums. Neviens Tev nevar sniegt labāko padomu, ja nezina patiesību, īpaši tas attiecas uz Tavu ārstu, tāpēc saki patiesību par savu pagātni, savām vajadzībām un raizēm, lai saņemtu sev vislabākos risinājumus.

  MEITEŅU SARUNAS

  RUNĀT AR SAVU PARTNERI

  Intimitāte vairāk nekā vienā veidā.

  Ja Tu jūties pietiekoši ērti, lai būtu ar kādu seksuāli intīma, Tev vajadzētu ar viņu justies pietiekoši ērti arī sarunai par seksuālo intimitāti. Ja Tevi nomāc kādas bažas, vai viņš ir pārbaudījies, viņu domas par kontracepciju u.c., saki atklāti, neļauj sevi piespiest kaut ko darīt un pārliecinies, ka prāts ir mierīgs, pirms Tu sāc darīt kaut ko, ko vēlāk var nākties nožēlot. Ja viņš nejūtas tāpat, iespējams, Tu esi kopā ar nepareizo partneri, seksā viss ir saistīts ar uzticību un bez tās nav nekāda prieka.

  Kāpēc neizpētīt metodes kopā?

   

  Ja Tu nevari atrast vārdus, pieraksti tos.

  Ja Tev ir grūti dalīties savās jūtās, uzraksti vēstuli. Varbūt tas izklausās mazliet vecmodīgi, bet tas ir viens no veidiem, kā likt sevi sadzirdēt bez nervu bendēšanas, neveiklības vai dažādiem traucējumiem. Kad tā padomā, ka galvenais iemesls, kāpēc Tu gribi runāt, ir likt sadzirdēt savu viedokli, tas nemaz nav tik vecmodīgs priekšlikums, vai ne?

  Meitene runā ar savu puisi par kontracepciju

  RUNĀT AR SAVIEM VECĀKIEM

  Viņi kādreiz bija Tavā vecumā

  Atceries, ka Taviem vecākiem, lai arī kā Tev nepatiktu par to domāt, bija un drošvien vēl arvien ir sekss. Jā, tā ir taisnība, kā tad, Tavuprāt, viņi sagāja kopā? Tāpat kā Tu un Tavs partneris – mazliet flirtēšanas, mazliet savstarpējas pievilkšanās, un te nu jūs esat. Pajautā viņiem par viņu pieredzi, jautā viņiem padomu, viņiem ne tikai rūp, kas ar Tevi notiek, bet viņi arī ir pieredzējuši to visu, tāpēc jautā un klausies, kas viņiem sakāms.

  Meita sarunājas ar māti par kontracepciju

  PADOMS, KĀ SALAUZT LEDU

  Sagatavojies. Zini pirms sākšanas, cik daudz vai cik maz Tu esi gatava stāstīt saviem vecākiem. Tu viņus pazīsti vislabāk, tāpēc tas ir jāizlemj Tev. Dažreiz ir vieglāk, ja izmanto draugu kā piemēru: “Jūlija un viņas puisis runā, ka varētu sākt seksu, ko jūs par to domājat?” Tas ir labs variants, kā iztaustīt situāciju, ja Tu nejūties ērti uzreiz runāt par sevi.

  RUNĀT AR SAVU ĀRSTU

  Saņem profesionālu palīdzību.

  Saruna par seksu var būt sarežģīta vislabākajos apstākļos, kur nu vēl ārsta kabinetā, bet atceries, ka, visticamāk, viņi ir dzirdējuši to, kas Tev sakāms, vismaz miljons reižu iepriekš, tāpēc vienkārši esi godīga. Viņus saista konfidencialitāte, tāpēc atslābsti, Tavi vecāki un draugi neko neuzzinās! Būt godīgam ir īstais veids, kā saņemt vislabāko palīdzību un pieņemt vislabākos lēmumus, tāpēc izvēlies godīgumu un viss būs kārtībā.

  Esi sagatavojusies.

  Tev nav nepieciešama frāze, lai salauztu ledu sarunā ar savu ārstu, vienīgais pārliecinies, ka Tev ir sagatavoti jautājumi, kurus vēlies noskaidrot, bažas, kuras vēlies kliedēt, un ka Tev jau ir kaut kas zināms, lai varētu saņemt maksimāli daudz no apmeklējuma. Zemāk ir neliels saraksts, lai pārliecinātos, vai esi sagatavojusies.

  SARAKSTS

  1. Tavas mēnešreizes.

  Ir ļoti iespējams, ka tavs ārsts Tev jautās par Tavām pēdējām mēnešreizēm, tāpēc pieraksti datumu un citu informāciju, ja Tev ir kādi jautājumi šajā sakarā.

  2. Zāles.

  Izveido sarakstu ar visām zālēm, kuras Tu regulāri lieto, pieraksti nosaukumu, devu, cik bieži u.c.

  3. Tavi jautājumi.

  Pieraksti visus jautājumus, kurus vēlies uzdot ārstam, lai neaizmirstu kaut ko pajautāt.

  Meitene sarunājas ar ārstu par kontracepciju