BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI

Dažreiz cilvēki kautrējas vai ir pārāk aizņemti, vai arī vienkārši nezina pareizos jautājumus. Jautājumi šajā lapā aptver lielu daļu no tā, kas Tev būtu jāzina.

SŪKLIS

Vai es varu atstāt sūkli ievietotu, kad eju vannā vai peldēties?

Jā. Kontracepcijas sūkli tas nekādi neietekmē.

Vai es varu lietot sūkli katru dienu un arī menstruāciju laikā?

Tu vari lietot sūkli cik bieži vien vēlies, bet ne menstruāciju laikā.

Vai sūklis var pazust manā ķermenī?

Kontraceptīvo sūkli vietā notur maksts augšējās daļas muskuļi. Sūkļa kupolveida izliekums palīdz tam noturēties vietā tieši pāri dzemdes kaklam. Atvērums starp maksti un dzemdi ir daudz par mazu, lai sūklis tam varētu tikt cauri. Sūklim nav nekādas iespējas piekļūt citām Tava ķermeņa daļām.

Vai sūklis ietekmēs manu menstruālo ciklu?

Sūklis ir hormonus nesaturošs maksts kontracepcijas līdzeklis, kurš netraucē Tavam menstruālajam ciklam.

Vai es varu ievietot sūkli pēc dzimumakta?

Nē, sūklis ir jāievieto pirms dzimumakta. Kad loceklis ieiet makstī, pastāv liela iespēja palikt stāvoklī, jo sperma var noplūst arī tad, ja nav bijusi ejakulācija, bet, ja ir ejakulācija, tad sperma sasniedz olvadus vēl ātrāk.

Vai sūklis var saplīst, kamēr tas ir ievietots?

Kontracepcijas sūklis neplīst nedz no normālām muskuļu kustībām makstī, nedz dzimumakta laikā. Jāuzmanās, lai necaurdurtu sūkli ar nagu, kad to stumj iekšā vai ņem laukā. Var būt nelielas plaisas, bet tās neietekmē sūkļa kontracepcijasspējas.

Ko darīt, ja man neizdodas izņemt sūkli?

Ja Tev neizdodas izņemt sūkli, vai arī Tu domā, ka tā daļas vēl arvien ir makstī, uzmanīgi seko izņemšanas instrukcijām vai sniegtajām norādēm. Ja Tev vienalga neizdodas izņemt, uzreiz vērsies pie sava ārsta vai cita speciālista.

Vai mans partneris var just kontraceptīvo sūkli dzimumakta laikā?

Sūklis ir veidots no mīksta un ērta materiāla. Pēc sajūtām tas ir līdzīgs maksts audiem. Daži partneri var just sūkli dzimumakta laikā, bet parasti pret to nav iebildumu.

Vai kontracepcijas sūklis ir tikpat efektīvs kā tabletes vai IUS?

Nē. Sūklis nav tik efektīvs kā tabletes vai IUS. 12 līdz 24 sievietes paliks stāvoklī gada laikā, lietojot sūkli. Tas ir daudz vairāk, ja salīdzina ar tabletēm vai IUS.

Vai sūklis var sadalīties vai pats izkrist?

Sūklis pats par sevi nesadalīsies. Dažos gadījumos, piemēram, vēdera izejas laikā, sūklis var tikt izstumts. Ja tas nav bijis iekšā 6 stundas pēc pēdējā dzimumakta, Tev nekavējoties jāievieto jauns sūklis. Neliec atpakaļ to, kurš tika izstumts.

Pašlaik man nav mēnešreižu, bet, kad es izņēmu sūkli, uz tā bija asinis. Kas notiek?

Daudzām sievietēm starp mēnešreizēm ir smērēšanās, īpaši ovulācijas laikā. Ja menstruālā asiņošana ir neparasta, nepārtraukta vai smaga, konsultējies ar savu ārstu vai citu veselības aprūpes speciālistu.

Vai sūklis var mani padarīt sausu?

Dažas sievietes ir konstatējušas, ka sūklis uzsūc daļu no maksts dabiskajiem sekrētiem. Lai no tā izvairītos, ir svarīgi kārtīgi samitrināt sūkli pirms lietošanas. Ja Tev tas kļūst par problēmu, ir ieteicams kopā ar sūkli lietot lubrikantu uz ūdens bāzes.

ATRODI
ATBALSTU

KURA
KONTRACEPCIJAS
METODE IR MAN
VISPIEMĒROTĀKĀ?