Tavs ķermenis

Noskaidro šeit visu par seksu, pieaugšanu, aizsardzību un grūtniecību.

UZZINI FAKTUS

Izvēlies tēmu un kļūsti informēta.

Tavs ķermenis - Pieaugšanas sāpes

Pieaugšanas sāpes

Viss mainās un tas ir normāli, patiešām, klikšķini šeit un noskaidro, tieši cik normāla Tu esi.

LASĪT VĒL
Tavs ķermenis - Kontracepcija

Kontracepcija

Gribi seksu, bet ne bēbi?
Apsveicam, Tu esi īstajā vietā.

LASĪT VĒL
STI – Seksuāli transmisīvas infekcijas

STI

STI nav kas tāds, ko Tu varētu gribēt.
Noskaidro šeit kāpēc un kā izsargāties no STI.

LASĪT VĒL
Tavs ķemernis - Grūtniecība

Grūtniecība

Tu esi stāvoklī, Tu domā, ka es stāvoklī, vai arī baidies palikt stāvoklī? Labāk izlasi šo.

LASĪT VĒL

NESTĀSTI MAN MĪTUS!

 • Vai es varu izmantot IUS, ja man vēl nav bērnu?

  Protams, ka vari. Tev nevajadzētu ievietot intrauterīno sistēmu (IUS), ja Tu vēlies palikt stāvoklī, bet visos citos gadījumos tas ir piemērots kontracepcijas veids, ko jebkura var izmantot.

 • Vai, lietojot tabletes, es pieņemšos svarā?

  Vairumam kontracepcijas tablešu blakusparādību sarakstā ir minētas svara izmaiņas. Tomēr tablešu lietošanai nav vērā ņemams ilgtermiņa efekts uz ķermeņa svaru. Dažas sievietes novēro nelielas svara izmaiņas, uzsākot lietot tabletes, bet tas nav pierādīts klīniskos pētījumos par ilgtermiņa efektu uz ķermeņa svaru. Ja tas rada raizes, pārrunā iespējas ar savu ārstu.

 • Vai man jālieto kontracepcija, ja es baroju ar krūti?

  Krūtsbarošana var kavēt grūtniecības iestāšanos līdz sešiem mēnešiem, ja nav atsākušās mēnešreizes un bērns tiek barots tikai ar krūti - regulāri gan dienā, gan naktī. Tas gan nenozīmē, ka grūtniecība ir neiespējama, un tiklīdz kāds no šiem kritērijiem vairs nav spēkā, Tu atkal vari palikt stāvoklī.

 • Vai ilgstoša tablešu lietošana ietekmēs manu auglību vēlāk dzīvē?

  Stāvoklī var palikt uzreiz, kā Tu pārstāj lietot tabletes, tāpēc nē – tablešu lietošana ilgtermiņā neietekmēs Tavu auglību.

 • Vai es varu palikt stāvoklī mēnešreižu laikā?

  Eksperti saka, ka jā, Tu vari palikt stāvoklī mēnešreižu laikā. Menstruālā cikla laikā ir vairāki etapi un sperma var izdzīvot sievietes dzemdē līdz pat sešām dienām, kas nozīmē, ka Tev vienmēr ir jāizsargājas, ja nevēlies palikt stāvoklī.

 • Vai IUS var manī kustēties un radīt problēmas?

  Intrauterīnā sistēma (IUS) ir efektīva metode, ko ievieto apmācīts ārsts, un tā paliek savā vietā 3 līdz 5 gadus. Dzemdes perforācijas risks ir ļoti zems (t.i. <1/1000).

 • Vai es varu palikt stāvoklī, ja man nav orgasma?

  Seksuālā bauda nav saistīta ar seksa zinātnisko pusi. Ja Tev ir sekss bez kontracepcijas, Tu vari palikt stāvoklī neatkarīgi no tā, vai tas Tev ir patīkami.

 • Vai hormonālās kontracepcijas lietošana var mani padarīt neauglīgu?

  Hormonālā kontracepcija neizraisa neauglību. Tavam ķermenim var būt nepieciešams mazliet laika, lai atgūtu stāvokli, kad var iestāties grūtniecība, bet tas ir pārejoši. Veselām sievietēm auglība atgriežas iepriekšējā līmenī neatkarīgi no tā, cik ilgi lietota hormonālās kontracepcijas metode.

 • Vai es varu atkārtoti lietot prezervatīvu?

  Nē, prezervatīvi nav kafijas krūzes, ko var izmazgāt un atkal izmantot. Var izskatīties, ka viss ir kārtībā, bet tie ir izgatavoti no ļoti plāna materiāla, kas nolietojas izmantošanas laikā un var plīst, ja tiek izmantots vairāk nekā vienu reizi. Turklāt iekšā vairs nebūs spermicīda, kas palīdz apturēt spermu, tāpēc ikreiz lieto jaunu.

 • Vai avārijas kontracepcija ir 100% efektīva?

  Neviena kontracepcija nav 100% efektīva. Tā ir visefektīvākā, ja tiek lietota pēc iespējas ātrāk pēc seksa bez izsargāšanās, ideālā gadījumā 12 stundu laikā. Ja tā tiek lietota vairāk nekā 24 stundas vēlāk, tā jau būs krietni mazāk efektīva. Jo labāk Tu sagatavosies aizsargātam seksam, jo mazāka iespēja, ka būs vajadzīga avārijas kontracepcija.

 • Vai manam ķermenim nepieciešama atpūtas pauze no orālo kontracepcijas līdzekļu lietošanas?

  No medicīniskā skatu punkta nav nekāda iemesla ieturēt pauzi, ja tabletes tiek labi panestas. Vienīgais iemesls, kāpēc ieturēt pauzi tablešu lietošanā, ir vēlme palikt stāvoklī. Citādi Tu vari turpināt lietot izvēlēto kontracepcijas metodi, cik ilgi vēlies.