Alt tag

KONTRACEPCIJAS RIŅĶIS

APĻVEIDA KONTRACEPCIJAS RISINĀJUMS.

AIZSARDZĪBA AR RIŅĶI

Kontracepcijas riņķis var šķist vienkāršs un funkcionāls, taču tas ir daudz spēcīgāks, nekā izskatās. Tas ir izgatavots no mīkstas, elastīgas plastmasas, un pēc ievietošanas tas organismā lēnām izdala progestīnu un estrogēnu. Hormoni neļauj olnīcām izlaist olšūnas un sabiezina dzemdes kakla gļotas, tādējādi apgrūtinot spermatozoīdu kustību. To paredzēts valkāt trīs nedēļas, pēc tam tas ir jāizņem, jāietur nedēļas pauze, pēc kuras jāievieto jauns riņķis.

Riņķis balstās pret maksts sieniņu, tādēļ to var ievietot gluži kā tamponu. Pēc roku nomazgāšanas saspied riņķi un bīdi makstī, līdz tas balstās pret maksts sieniņu. Kad tas ir novietots ērtā pozīcijā, to var tur atstāt uz trīs nedēļām. Pēc trīs nedēļām izņem to un ieturi nedēļas pauzi — šajā nedēļā ir jāsākas mēnešreizēm. Pēc šīs nedēļas pauzes vienkārši sāc procedūru no sākuma.

Ja riņķis izkrīt un netiek ievietots atpakaļ ilgāk nekā trīs stundas, Tev ir jāizmanto cita kontracepcijas metode. Ja riņķis izkrīt un atrodas ārpus ķermeņa ne ilgāk par trīs stundām, vienkārši ievieto to atpakaļ un turpini ierasto režīmu. Tiklīdz riņķis ir bijis vietā septiņas dienas pēc kārtas, tas atkal ir efektīvs. Ja Tev nav pārliecības par pareizu riņķa lietošanu, konsultējies ar ārstu.

Alt tag

NOVĒRTĒJUMS

HORMONI

Jā. Riņķis izdala nelielu progestīna un estrogēna devu.

LIETOŠANA

Riņķis ir jāatstāj ievietots makstī trīs nedēļas. To izņem ceturtās nedēļas laikā, un nākamā četru nedēļu cikla sākumā to nomaina ar citu riņķi.

TAVAS MĒNEŠREIZES

Riņķis var izraisīt īslaicīgu, neregulāru asiņošanu, un daži riņķi var pavisam pārtraukt mēnešreizes.

SALĪDZINĀT METODES

VAI TEV IR VĒL KĀDI JAUTĀJUMI?

Piesakies uz vizīti pie sava ārsta jau šodien!

KAS TEV JĀZINA

VAIRĀK NEKĀ
40 GADUS

Ārsti un zinātnieki ir pētījuši šo metodi.

3
NEDĒĻAS

Laika ilgums, kādu riņķis tiek valkāts vienā ciklā.

TIKAI
1%...

Grūtniecības iespējamība pareizas lietošanas gadījumā.

  • To var atstāt ievietotu uz laiku līdz trīs nedēļām.
  • Ir rūpīgi jāseko līdzi nedēļu skaitam, kādu tas atrodas ievietots makstī.
  • Dažos gadījumos rodas izdalījumi no maksts, diskomforts, galvassāpes, garastāvokļa svārstības, svara pieaugums un menstruāciju traucējumi.
  • Neaizsargā pret HIV/AIDS un citām seksuāli transmisīvajām slimībām (STS).

VAI NEPIECIEŠAMS PADOMS? KONSULTĒJIES AR SAVU VESELĪBAS APRŪPES SPECIĀLISTU

Sazinies ar ārstu, lai saņemtu turpmāku atbalstu un informāciju par to, kas ir Tev vispiemērotākais un atbilst Tavām vajadzıbām.

VAI TAS IR NORMĀLI?

ZINI IESPĒJAS

SALĪDZINĀT METODES